aronia4Aronia należy do jednych z najzdrowszych roślin i jest wykorzystywana w profilaktyce wielu różnych chorób. Może przynieść ulgę między innymi w przypadku problemów z trzustką.

Trzustka to bardzo ważny organ, który odpowiada przede wszystkim za produkcję insuliny. To właśnie insulina sprawia, że glukoza przenika do wszystkich komórek, dostarczając im energii. Jednocześnie trzustka odpowiada za produkowanie enzymów trawiących cukry, białka oraz tłuszcze. Ten organ jest narażony na wiele różnych dolegliwości, w tym również na rozwój nowotworów.

Aronia czarnoowocowa posiada bardzo cenne właściwości, które sprawiły, że ta roślina jest coraz częściej uprawiania i cieszy się bardzo dużą popularnością. Jest między innymi bardzo bogatym źródłem antyoksydantów neutralizujących wolne rodniki, a także wielu witamin oraz innych mikroelementów. Dzięki temu owoce aronii mają pozytywny wpływ na cały organizm, między innymi są częścią profilaktyki nowotworów, obniżają ciśnienie krwi, wzmacniają serce i pomagają w pozbyciu się złogów cholesterolowych. Jednocześnie wzmacniają przemianę materii oraz łagodzą dolegliwości wątroby i trzustki.

Sok z aronii znajduje się między innymi w preparacie Immunofort. Lek zawiera również jeżówkę purpurową, rumianek, pokrzywę oraz korzeń łopianu, dlatego bardzo dobrze wzmacnia cały organizm. Ma między innymi wpływ na działanie systemu odpornościowego, a także może być stosowany w profilaktyce nowotworów.

Comments are closed.