Wielu mężczyzn odwiedza gabinet urologa tylko wtedy, kiedy nie mają już większego wyboru. Wstyd i poczucie zażenowania niestety wciąż skutecznie wygrywają nad zdrowym rozsądkiem. A tymczasem sumienna profilaktyka urologiczna mogłaby uratować życie tak wielu osób i poprawić komfort życia całej masie mężczyzn. Czy wizyty u urologa trzeba się obawiać?

baranie urologiczne białystokUrolog Białystok

W tak dużym mieście, jak Białystok działa wiele gabinetów urologicznych. Można dyskretnie zasięgnąć opinii znajomych, którzy mogą polecić usługi konkretnego lekarza. Przede wszystkim, trzeba pamiętać o tym, że urolog jest nadzwyczaj profesjonalną i dyskretną osobą i nic nie jest w stanie go zaskoczyć. Dlatego wizyty u urologa nie trzeba się bać. Wręcz przeciwnie – trzeba udać się do niego jak najszybciej, najlepiej od razu po zauważeniu pierwszych niepokojących objawów.

Kiedy wizyta u urologa staje się konieczna?

Lekarza odwiedzić powinni mężczyźni, którym problemy sprawia oddawanie moczu. Uczucie wciąż pełnego pęcherza, częstsze wizyty w toalecie – najczęściej są to objawy łagodnego przerostu prostaty. Odpowiednie leki potrafią znacznie poprawić komfort życia.

Na coroczną wizytę profilaktyczną powinni zapisać się panowie w średnim i podeszłym wieku. Chodzi o profilaktykę nowotworową. Niestety, nowotwory prostaty wciąż zbierają ogromne żniwo wśród mężczyzn. Tymczasem tak wielu z nich dałoby się uniknąć, gdyby nie wstyd i lęk przed lekarze.

Comments are closed.