Jaka rodzenia szkoła dla ciężarnych jest najlepsza? Szkoła rodzenia prywatna czy darmowa? Od czego zacząć poszukiwania? Wybór spędza sen z powiek dużej liczbie przyszłych mam. Co warto więc na ten temat wiedzieć?

Jaką szkołę rodzenia wybrać?

Przede wszystkim na samym początku dobrze jest poradzić się znajomych i rodziny. Być może ktoś miał już okazję chodzić do szkoły rodzenia i może coś podpowiedzieć. Jeśli nie to, o radę warto zapytać lekarza prowadzącego ciążę czy poszperać w sieci. Na stronach www szkół rodzenia znajdują się podstawowe informacje o ich ofercie. Trzeba się z nimi zapoznać i porównać je między sobą.

Na co zwrócić uwagę?

Oczywiście każda kobieta ma inne oczekiwania. Do wyboru są szkoły darmowe i płatne. W tym drugim przypadku można zwykle liczyć na profesjonalne wyposażenie z nowym sprzętem. To spory atut, ale nie dla każdego. Na zajęcia w szkole rodzenia można przyjść samemu lub z partnerem czy koleżanką. To przydatne kiedy planowany jest poród rodzinny. Kurs trwa 10 tygodni. Zajęcia odbywają raz na tydzień i trwają średnio około 2 godzin. Dla zapracowanych rodziców i osób spóźnialskich rozwiązaniem jest kurs przyspieszony, weekendowy. Trwa one pięć tygodni i jest równie dobry jak inne.

Comments are closed.