Nieprawidłowe działanie trzustki to problem, z którym boryka się coraz więcej osób. Szybki tryb życia, zła dieta, palenie dużej ilości papierosów i picie alkoholu to istotne czynniki rozwoju choroby trzustki. Objawy są łatwe do przeoczenia – pojawia się świąd skóry, czy wzmożona ochota na słodycze po obfitych posiłkach. Do charakterystycznych symptomów należy także nagły spadek wagi – często ignorowany, bo interpretowany jako korzystna utrata zbędnych kilogramów, a nie objaw choroby.

W trosce o prawidłowe funkcjonowanie tego narządu, warto wspomóc organizm odpowiednimi produktami. Wśród suplementów dostępnych na rynku występują nieinwazyjne preparaty ziołowe, jak wspomagająca herbata na trzustkę, które dzięki dobroczynnemu działaniu występujących w składzie ziół mniszka, macierzanki i owoców kopra włoskiego, regulują metabolizm, szczególnie pomocnie oddziałując na pracę trzustki.

Zaburzenia trawienia w obrębie trzustki są szczególnie groźne, dlatego w trosce o zdrowie nie wolno lekceważyć nawet drobnych objawów.

Comments are closed.