Początek wiosny nie dla każdego jest miłym zakończeniem zimy i pierwszymi ciepłymi wieczorami przepełnionymi promieniami słońca. Wiele osób zmaga się w tym czasie z bardzo uporczywym suchym kaszlem, który najczęściej wywołany jest stanami przeziębieniowymi.
Jak najlepiej jest sobie z nim radzić?

Domowe sposoby?

Suchy kaszel jest niezwykle uporczywy i nieprzyjemny. Nie tylko w czasie dnia, ale również w nocy, gdy często wręcz utrudnia, lub nawet uniemożliwia normalny sen. Nic zatem dziwnego, że przez lata powstały liczne domowe sposoby na zwalczanie i łagodzenie suchego kaszlu. A jednym z najlepszych tego typu sposobów jest z pewnością domowy syrop wykonywany z cebuli i miodu. Wykonanie takiego syropu jest bardzo proste. Należy w tym celu pokroić w kostkę cebulę i w słoiczku warstwowo układać ją pomiędzy cukrem lub miodem. Gdy tylko cebula puści sok, syrop nadaje się do spożycia.

A może cos z apteki?

Wiele osób mimo wszystko nie ufa metodą domowym i każdą, nawet najmniejszą dolegliwość stara się leczyć środkami farmaceutycznymi. Dla takich osób zdecydowanie polecany jest Thiocodin, który przeciwdziała powstawaniu suchego kaszlu i znacznie ogranicza jego aktywność.

W Thiocodinie znajdują się dwie substancje aktywne, które odpowiadają za skuteczność jego działania. Jest to sulfogwajakol i kodeina. Pierwsza to substancja anty wykrztuśna, która hamuje odruch kaszlu, a druga to po prostu środek przeciwbólowy.

Comments are closed.