Menopauza i towarzyszące jej dolegliwości ze strony wielu układów i narządów organizmu daje się we znaki znacznej większości kobiet, w związku z czym na rynku popularne są różne suplementy diety, w tym te najbardziej naturalne, takie jak zioła na menopauzę lub ich specjalnie skomponowane, dostępne w sprzedaży mieszanki.

Suplementy i zioła na menopauzę

Na rynku uwadze klienta dostępnych jest całe mnóstwo preparatów mineralno-witaminowych oraz innych starannie opracowanych suplementów diety (np. na bazie wyciągów z soji), zawierających naturalne fitoestrogeny pomagające zrównoważyć gwałtowne spadki w poziomie hormonów, wpływające na równowagę psychiczną.

Środki naturalne, takie jak zioła na menopauzę, można nabyć w formie naparów oraz w formie tabletek, zależnie od preferowanej drogi podania. Niektóre z przykładów ziół stosowanych w walce z negatywnymi skutkami menopauzy, to znane nam kozłek lekarski, arcydzięgiel, szałwia lekarska, rumianek, krwawnik, wiesiołek dwuletni, arnika i nagietek.

Zalecenia co do stosowania ziół na menopauzę

Zioła te możemy stosować wewnętrznie w celu usprawnienia pracy tkanek i narządów oraz w niektórych przypadkach zewnętrznie, zależnie od formy dolegliwości. Dawkowanie i zalecany okres stosowania należy sprawdzić oddzielnie dla każdego zioła, a w razie ewentualnych pytań, skonsultować się z lekarzem, farmaceutą lub lekarzem, którzy udzielą nam wyczerpującej odpowiedzi.

Mając inne schorzenia i dolegliwości (oprócz tych menopauzalnych), warto również wyjaśnić wszelkie wątpliwości na temat możliwych skutków ubocznych i przeciwwskazań do stosowania ziół.

Comments are closed.