Lato to doskonały czas na piesze wędrówki po lesie oraz po górach. To właśnie wtedy pogoda sprzyja tego typu wypadkom, a drugi dzień pozwala na wędrowanie praktycznie od świtu aż do zmierzchu, przez wiele godzin. Każdy, kto wybiera się z plecakiem w taką dziką głuszę, musi zabrać ze sobą podręczną apteczki.

Przeciwbólowy lek w żelu do podręcznej apteczki

Podręczna apteczka piechura musi zawierać między innymi przeciwbólowy lek w żelu takie jak na przykład Voltaren Max. Voltaren Max to lek stosowany w przypadku różnego rodzaju zwichnięcia i skręceniach, naderwania ścięgna, oraz innych tego typu kontuzji. Warto mieć go ze sobą i szybko zastosować wtedy, gdy nagle pojawia się ból. Lek odrobinę schłodzi oraz uśmierzy ból, co pozwoli dotrwać do pojawienia się lekarza lub dojścia do miejsca, w którym są inni ludzie. Voltaren Max to skuteczny lek, który można kupić za nieduże pieniądze. To czasami tak zwana deska ratunkowa wtedy, gdy silny ból praktycznie uniemożliwia stąpanie lub chodzenie.

Inne elementy wyposażenia apteczki

Do swojej podręcznej apteczki trzeba też zapakować trochę więcej rzeczy, które będą przydatne na przykład podczas jakichkolwiek kontuzji gdzieś na trasie. Gaza oraz bandaż, dobrej jakości plastry na odciski, żelowe chłodzące preparaty, to tylko kilka przykładów naprawdę bardzo potrzebnych rzeczy. Absolutnie nie należy ruszać na trasę, jeżeli nie ma się przy sobie takiego podstawowego ekwipunku piechura.

Comments are closed.