Niestety wiele osób ma problemy ze stawami. Może to być ograniczona ruchomość ze względu na wiek lub nadwagę, a szczególnie otyłość, ale też mogą to być przejściowe zapalenia stawów związane z nadmiernym wysiłkiem czy choroby przewlekłe objawiające się problemami ze stawami jak dna moczanowa. Na szczęście na rynku jest wiele leków, które pomogą każdej osobie niezależnie od jej schorzenia.

lek na stawyLeki na bóle stawów

Gdy ból stawów jest przejściowy i spowodowany jest na przykład kontuzją. wystarczą podstawowe medykamenty wydawane w aptece bez recepty. Lek na stawy to najczęściej lek przeciwbólowy i przeciwzapalny. Takie środki nazywa się niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi i można je kupić już za kilka złotych, a jako środek doraźny sprawdzą się wyśmienicie.

Ochrona i odbudowa stawów

Można też wyróżnić inną grupę tabletek, które nie działają przeciwbólowo, ale ochronnie na stawy. Polecane są zwłaszcza osobom z deformacjami stawów, osobom starszym czy po prostu osobom szybko łapiącym kontuzje. Najpopularniejsze tabletki na stawy zawierają kwas hialuronowy, kolagen, witaminy na przykład witaminę C i E oraz inne substancje, które dobrze się wchłaniają i uzupełniają niedobory w organizmie, które prowadzą do zmniejszenia ruchomości stawów. Przyjmowanie takich tabletek na stawy sprawia, że po kilku tygodniach można odczuć wyraźną różnicę w ruchomości stawów, a w badaniach wyjdzie jaki jest rzeczywisty stopień regeneracji stawów.

Comments are closed.