Przychodnia rodzinna jest miejscem, w którym pracujący lekarze są bardzo często proszeni o pomoc w celu odzyskania utraconego zdrowia.

Ale czy ich możliwości pozwolą na postawienie prawidłowej diagnozy?

Rodzinna przychodnia

Rodzinna przychodnia jest miejscem w którym można uzyskać pomoc od lekarza pierwszego kontaktu. Od takiego lekarza, który pracuje w przychodni rodzinnej można uzyskać pomoc, i dostać zlecenie na badania, jeśli nie jest pewny co dolega choremu.

Badania specjalistyczne

Lekarz, który pracuje w przychodni rodzinnej, często nie może postawić prawidłowej diagnozy, gdyż nie ma dostępu do badań, które można wykonać w innych placówkach. Bardzo często korzysta więc z pomocy, jaką oferuje diagnostyka obrazowa w innych placówkach.

Wracając z badań

Jeśli chory wykonał badania (np. tutaj: www.cmryska.pl), bardzo często udaje się do lekarza, który prowadzi historię jego choroby. Jeśli na badaniach widać uraz bądź niepokojące zmiany lekarz może postawić, diagnozę dzięki czemu chory będzie mógł wiedzieć co mu dolega.

Problem pojawia się wtedy, kiedy lekarz nie jest pewny co dolega choremu, a pracując w przychodni rodzinnej często nie ma możliwości fachowej diagnostyki. Wtedy pozostaje jedyne wyjście – wysłać chorego do szpitala w celu badań.

 

Comments are closed.