Jesień to dla wielu osób bardzo trudny okres w roku. Nie tylko oznacza to koniec ciepłego lata, przepełnionego słońcem i zielonym liśćmi na drzewach, lecz przede wszystkim rozpoczęciem okresu licznych przeziębień i bólów zatok. Oczywiście nie oznacza to, że trzeba całą tę porę roku cierpieć. Można bardzo łatwo, a przy tym oczywiście skutecznie sobie z tym problemem poradzić. Idealny do tego celu będzie środek o nazwie ibuprom zatoki.

Czym jest ibuprom zatoki?

Ibuprom zatoki to specjalnie skomponowany lek, którego celem jest zmniejszenie bólu zatok i towarzyszących temu dolegliwości. Możliwe jest to dzięki zawartemu w składzie preparatu ibuprofenowi oraz pseudoefedrynie. Substancje te mają działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne, a także obkurczajcie naczynia krwionośne, dzięki czemu zmniejszeniu ulega ukrwienie mięśni gładkich, co zmniejsza przekrwienie błon śluzowych w górnych drogach oddechowych.

Czy są jakieś przeciwwskazania do jego przyjmowania?

Oczywiście jak każdy inny lek, tak i również Ibuprom zatoki posiada pewne przeciwwskazania dla osób, które nie powinny go brać. Mowa tu jest przede wszystkim i osobach, które uczulone są na substancje czynne tego preparatu. Oprócz tego unikać go powinny osoby z czynną lub przebytą chorobą wrzodową żołądka, a także osoby cierpiące na zaburzenia układu krążeniowego, z cukrzycą czy też z nadczynnością tarczycy. Niepolecany jest także kobietom w ciąży.

Comments are closed.