Idąc na wizytę do lekarza rodzinnego warto pamiętać o kilku bardzo istotnych rzeczach. W tym artykule znajdą się informacje o czym nie wolno zapomnieć.

Wizyta u lekarza rodzinnego

Udając się na wizytę do lekarza należy zabrać ze sobą dokument ze zdjęciem i numer PESEL. To właśnie dzięki temu dokumentowi pracownik rejestracji może sprawdzić czy system eWUŚ potwierdza prawo do świadczeń lekarskich. Można również zabrać ze sobą dokument potwierdzający zgłoszenie do ubezpieczenia lub opłacenie składki zdrowotnej.

Lekarz rodzinny w Białymstoku to osoba pierwszego kontaktu, gdy jest się chorym. Udając się na wizytę warto zastanowić się nad tym co dokładnie Ci dolega. Np., mam gorączkę – od kiedy występuję, czy doskwiera ból gardła, a może występuje nadmierna potliwość lub ból oczu? Bez tych podstawowych informacji rodzinny lekarz nie będzie w stanie udzielić pacjentowi fachowej pomocy. Przed wizytą u lekarza rodzinnego warto przejrzeć również domową apteczkę. Może okazać się, że znajdują się w niej leki, które pomogą na daną dolegliwość. Jeśli w ostatnim czasie wykonywane były jakieś badania należy zabrać do lekarza wszystkie aktualne wyniki badań. To znacznie ułatwi zdiagnozowanie choroby, która dla organizmu może być niekiedy bardzo groźna.

Comments are closed.