Coraz częściej na oddziałach internistycznych pojawiają się pacjenci z objawami niedoboru potasu lub magnezu. Często pierwszym objawem takich niedoborów są zaburzenia pracy serca, szczególnie u osób z chorobą podstawową serca, na przykład z niewydolnością serca. Niedobór magnezu może objawiać się również przyśpieszonym rytmem serca, czyli tachykardią. Warto zapewnić swojemu organizmowi odpowiednią podaż tych ważnych minerałów.

Suplementy diety z magnezem i potasem

Warto zatrzymać się nad suplementami zawierającymi magnez w połączeniu z potasem. Takim preparatem jest na przykład aspargin. Wskazaniem do jego suplementacji jest na przykład niemiarowość i nadpobudliwość serca, rekonwalescencja pozawałowa oraz rekonwalescencja po przebytych chorobach zakaźnych lub zabiegach chirurgicznych. Warto przemyśleć jego przyjmowanie również w przypadku profilaktyki choroby niedokrwiennej serca.

Przeciwskazania do stosowania asparginu

Przeciwskazaniem takim może być alergia na substancje zawarte w preparacie oraz niewydolność nerek, czy zakażenia dróg moczowych. Stany przeładowania magnezem i potasem również stanowią przeciwskazanie do stosowania asparginu. Przed przyjmowaniem leku warto skonsultować się ze swoim lekarzem.

Comments are closed.